Malebnému horskému středisku Interlaken se někdy přezdívá alpská riviéra. Interlaken by se dalo přeložit jako Mezijezeří. Na jedné straně k němu přiléhá jezero Thunské, na straně druhé jezero Brienzské. Destinace Interlaken se jako horské vzdušné lázně proslavila v 19. století – a stále jsou v kursu. Dominantou horského střediska je bílá Jungfrau. Interlaken je místo, které láká jak v létě, tak v zimě.

Interlaken v úpatí alpských velikánů

Slavný Interlaken neboli Mezijezeří leží ve výšce 570 m n. m. Je rozděleno na dvě části:

 1. na východě se rozprostírá obrovské horské jezero Brienzersee
 2. a na západě jezero Thunersee s modrou průzračnou vodou, malými přístavy pro plachetnice a útulnými hotýlky.

Nad touto spíš nížinnou scenérií se tyčí se svými 4158 metry překrásná bílá Jungfrau. Ať se v Interlakenu ocitneme kdekoliv, máme ji stále na očích – v její mohutnosti, s bílou sněhovou čepicí na očích. Není to však jen Jungfrau, společnost jí tvoří Eiger, Mönch, Schreckhorn a Braithorn, štíty “jen“ do čtyř tisíc metrů.

Ubytování podle gusta a stavu na kontě

Interlaken, Švýcarsko

Samotný Interlaken je plný obchodů, butiků, restaurací, vináren, pivnic, kaváren, cukráren – je mnoho možností, kde načerpat nových sil.

Od 19. století do současnosti zde vzniklo množství holetlů,  hotýlků a penziónů poměrně levných, ale také i skutečně velmi luxusních. Vybrat si může každý podle svého gusta a peněženky, vždy je to však skvostně čisté a útulné prostředí s ochotným personálem.

Také kempů (pro letní návštěvníky) je v Interlaken dostatečné množství.

Je užitečné se na ceny a další podrobnosti informovat v kancelářích perfektně fungujícího Schweiz Tourismu, jehož kanceláře jsou ve všech turisticky atraktivních místech. Není problém získat jakékoliv informace o spojích, hotelech, cenách skipassů, vlaků, autobusů, půjčoven, protože letovisko je vybaveno četnými prospekty a tištěnými radami o všem možném.

 • Zajímavost: Na konci promenády Höheweg směrem na východ jsou za několika stromy skryté hned vedle sebe dva novogotické kostely, katolický a evangelický. Zajímavá je už jejich blízkost, neboť na tak těsné sousedství nelze v Evropě jen tak narazit.

Turistika i lyžování pro každého

Interlaken je místo, které láká jak v létě, tak v zimě, neboť v bezprostřední blízkosti je lyžařský region Jungfrau Top Ski se středisky Grindelwald, Wengen a First.

 • Lyžařská sezona trvá v Interlakenu od prosinci do dubna. Je i možné si zimu prodloužit, protože až do května skalní lyžaři sportují na nedalekém ledovci, který na dálku září modrou barvou. I tady je ale patrný posun zimní sezóny, vynucený stálým oteplováním.
 • Každý, kdo zavítá do Grindelwaldu (a dalších jemu podobných lyžařských středisek), má nepřeberné množství možností lyžování (podle zdatnosti a zkušeností). Všude je možno dostat se lanovkou, a kdo chce, může si do horských velikánů vyšlápnout i pěšky.
 • Tím veškerý sport nekončí: v Interlaken je krytý stadión s ledovou plochou, bazény…

Interlaken: Žádná nejistota

 • Nikdo, kdo se do tohoto krásného místa vypraví, nemusí mít obavy týkající se vlakového či jiného spojení.
 • Dopravní prostředky jezdí často a přesně.
 • I ve volbě nejvhodnějšího skipassu je nepřeberné množství variací, ceny, doby a rozsahu jeho platnosti. Půjčovny jsou vybaveny vším, co lyžař potřebuje.
 • Samozřejmě zde platí, že čím víc je dnů, tím se denní poplatek snižuje.
 • K dispozici jsou sáňky a pro ně náležitě upravené tobogány.
 • K orientaci dobře poslouží všudypřítomné turistické mapy.

Foto: Interlaken (pixabay.com)

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.